Sakarya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SUBÜ tüm birimleriyle afetlere hazırlanıyor

SUBÜ’NÜN TÜM BİRİMLERİNDEN AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL İLE ÖĞRENCİLERİN AFETLER VE İLGİLİ SÜREÇTE YAPILMASI GEREKENLERE İLİŞKİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ AMACIYLA, AFAD TARAFINDAN EĞİTİMLER DÜZENLENİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SUBÜ tüm birimleriyle afetlere hazırlanıyor
92 views
07 Ocak 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SUBÜ’nün tüm birimlerinden akademik ve idari personel ile öğrencilerin afetler ve ilgili süreçte yapılması gerekenlere ilişkin bilinçlendirilmesi amacıyla, AFAD tarafından eğitimler düzenleniyor.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen ‘Afet Eğitim Seminerleri’ tamamlandı. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Hendek Meslek Yüksekokulu, Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu ve Sakarya Meslek Yüksekokulu’nun akademik ve idari personelleri ile öğrencileri eğitimden yararlandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Sakarya İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği eğitimlerde afetler konusunda bilinç kazanılmasını sağlamak amaçlandı. Ayrıca afetlere her an hazır olmanın önemine vurgu yapılırken, bunun için atılması gereken adımlar hakkında bilgi verildi. Eğitimlerde AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş da eğitimci olarak yer aldı. Eğitimlere ilişkin SUBÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şehrimiz bir deprem bölgesi ve insanlarımız yıllardır bu gerçekle yaşıyor. Öğrencilerimizle birlikte tüm personelimizin afetler konusunda bilinçlendirilmesini önemsiyoruz. Bu doğrultuda AFAD iş birliği ile başlattığımız eğitimlerin bir bölümünü tamamlamış olduk. Önümüzdeki süreçte diğer birimlerimizde de eğitimlerimiz devam edecek” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.