Sakarya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YÖKAK değerlendirmesine sıkı hazırlık

YÖKAK DIŞ DEĞERLENDİRMESİNE HAZIRLANAN SUBÜ’DE, FAKÜLTE VE MESLEK YÜKSEKOKULLARINA YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI SONA ERDİ. HER BİRİMİN EN İNCE AYRINTILARA KADAR DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTILARDA KALİTENİN BİR TESADÜF OLMADIĞI VURGULANIRKEN, SÜREÇLERE İLİŞKİN BİLGİLER AKTARILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÖKAK değerlendirmesine sıkı hazırlık
53 views
06 Temmuz 2021 - 17:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YÖKAK dış değerlendirmesine hazırlanan SUBÜ’de, fakülte ve meslek yüksekokullarına yönelik olarak gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları sona erdi. Her birimin en ince ayrıntılara kadar değerlendirildiği toplantılarda kalitenin bir tesadüf olmadığı vurgulanırken, süreçlere ilişkin bilgiler aktarıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından gerçekleştirilecek dış değerlendirme hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda üniversiteye bağlı tüm fakülte ve meslek yüksekokululları ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve Dil Eğitim Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (SADEM) yönelik olarak bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın yanı sıra rektör yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Naci Çağlar, Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Selcen Vodinalı ve Kalite Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Furkan Korkmaz’ın da yer aldığı toplantılarda; hazırlanan Kurumsal İç Değerlendirme Raporu çerçevesinde birim birim sürece ilişkin detaylar ortaya konulurken, kalite güvence sisteminin işleyişi ve dış değerlendirmeye yönelik bilgiler aktarıldı.

Bilgilendirme toplantıları Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve idari birimlerin ardından sona erecek. YÖKAK Dış Değerlendirme Takımı 6 profesör, 1 öğrenci temsilcisi ve bir idari personel yer alacak. 14 Temmuz Çarşamba günü online olarak yapılacak ön ziyaret toplantısının ardından 3 gün sürece saha ziyareti gerçekleştirilecek. Daha sonra YÖKAK Dış Değerlendirme Takımı tarafından SUBÜ’ye Kurumsal Geri Bildirim Raporu aktarılacak ve kalite süreçleri rapor doğrultusunda şekillendirilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.