Sakarya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SUBÜ ve SGK’dan ortak hedefler için iş birliği

SUBÜ İLE SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ÇOK YÖNLÜ BİR İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. PROTOKOLLE +1 EĞİTİM MODELİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER SGK’DA TAM ZAMANLI İŞ YERİ EĞİTİMİ YAPABİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SUBÜ ve SGK’dan ortak hedefler için iş birliği
81 views
24 Kasım 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SUBÜ ile SGK İl Müdürlüğü arasında çok yönlü bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle +1 Eğitim Modeli kapsamında öğrenciler SGK’da tam zamanlı iş yeri eğitimi yapabilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü arasında birçok alanda birlikte çalışmaya imkan sağlayacak bir iş birliği protokolü imzalandı. Sakarya SGK’da Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş tarafından imza altına alınan protokolle, SUBÜ’nün ön lisans ve lisans öğrencileri +1 Uygulamalı Eğitim Modeli kapsamında bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimlerini SGK’da gerçekleştirebilecekler.

İş birliğinin hayırlı olmasını dileyen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Özel sektörle olduğu kadar kamu kurumlarımızla da ciddi bir iş birliği içerisindeyiz. Bu iş birliklerimiz doğrultusunda elde ettiğimiz çıktıların birçok örneğini görmek mümkün. SGK İl Müdürlüğümüzle de ortak çalıştığımız alanlar mevcut. Birlikteliğimizi daha geniş bir alana yayacak, öğrencilerimizin nitelik kazanmasına da doğrudan katkı sağlayacak bir boyuta ulaşması bizler için mutluluk verici. Kamu sektörünün de nitelikli istihdama ihtiyacı var. Öğrencilerimiz artık SGK gibi çok boyutlu bir kurumda mesleklerinin uygulamaya yönelik kısımlarını öğrenme fırsatına sahip olacaklar” dedi.

Üniversite ile birlikte hareket etmenin hem kurumlara hem de üniversiteye katkı sağladığını kaydeden SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, “SUBÜ’nün iş dünyasına katkı sağlamak, nitelikli öğrenciler yetiştirmek ve sorunlara çözüm bulacak projeler ortaya koymak gibi bir çabası var. Bir kamu kurumu olarak bizler de vatandaşlarımıza dokunmak, onların hayatlarını kolaylaştırmak gibi doğal hedeflere sahibiz. Birlikteliğimizin hedeflerimizin gerçekleşmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca öğrencilerimizi tam zamanlı olarak kurumumuzda yetiştirmekten ve onlara iş hayatını, kamu sektöründe işlerin nasıl yürüdüğünü göstermekten mutluluk duyacağız. Nitelikli istihdam kalkınmamızın baş aktörü olacaktır. İnsana yapılan yatırım en kıymetlisidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.