Sakarya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Site kapıcısını bilirkişi göstererek keşfe göndermişler

SAKARYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KOORDİNESİNDE YÜRÜTÜLEN ‘KAMU KURUM VE KURULUŞLARI ZARARINA DOLANDIRICILIK VE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK’, İLE BİR KISIM MEMURLAR HAKKINDA ‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA’ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA 22 KİŞİ İFADELERİ ALINMAK ÜZERE EMNİYETE ÇAĞRILDI. DEVAM EDEN SORUŞTURMADA BİR SİTENİN KAPICISININ İSE SAHTE KİMLİK İLE BİLİRKİŞİ OLARAK KEŞFE GÖTÜRÜLDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Site kapıcısını bilirkişi göstererek keşfe göndermişler
106 views
03 Haziran 2021 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SAKARYA (İHA) – Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen ‘Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik’ ile bir kısım memurlar hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanma’ soruşturması kapsamında 22 kişi ifadeleri alınmak üzere emniyete çağrıldı. Devam eden soruşturmada bir sitenin kapıcısının ise sahte kimlik ile bilirkişi olarak keşfe götürüldüğü ortaya çıktı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ‘Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik’, ile bir kısım memurlar hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanma’ soruşturmasında 28 kişi hakkında soruşturma başlatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen operasyonlarda; 4’ü bilirkişi, 1’i sivil ve 1’i de icra müdürü olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alınmıştı. Şahısların emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenilirken, soruşturma genişletildi. Soruşturma kapsamında konuyla alakalı 22 kişinin de ifadeleri alınmak üzere emniyete çağrıldı.

Gözaltına alınan 6 kişi ile ifadeleri alınmak üzere emniyete çağrılan 22 kişinin işlemlerinin sürdüğü öğrenilirken, bir sitenin kapıcısının ise sahte kimlikle bilirkişi olarak keşfe götürüldüğü de ortaya çıktı. Konuyla alakalı soruşturma genişletilerek devam ediyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.