Sakarya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Güvenli Eğitim Uygulamasında 5 kişi yakalandı, 9 okul servisine ceza kesildi

SAKARYA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ‘GÜVENLİ EĞİTİM UYGULAMASI’ KAPSAMINDA ÇOCUKLARIN KORUNMASINA YÖNELİK OKULLARDA VE ÇEVRESİNDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ. GERÇEKLEŞEN DENETİMLERDE, ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANMASI BULUNAN 5 KİŞİ YAKALANIRKEN 3 KİŞİYE KARANTİNA İHLALİNDEN İŞLEM YAPILDI. DENETİMLER ESNASINDA 1 ADET RUHSATSIZ TABANCA, 5 ADET MERMİ, 1 KİLO 907 GRAM KENEVİR MADDESİ, 1 ADET SİGARA MAKİNESİ İLE 1 ADET OYUN MAKİNESİ ELE GEÇİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güvenli Eğitim Uygulamasında 5 kişi yakalandı, 9 okul servisine ceza kesildi
63 views
17 Eylül 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ kapsamında çocukların korunmasına yönelik okullarda ve çevresinde denetim gerçekleştirildi. Gerçekleşen denetimlerde, çeşitli suçlardan aranması bulunan 5 kişi yakalanırken 3 kişiye karantina ihlalinden işlem yapıldı. Denetimler esnasında 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet mermi, 1 kilo 907 gram kenevir maddesi, 1 adet sigara makinesi ile 1 adet oyun makinesi ele geçirildi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ kapsamında mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, çocuklar ile gençleri her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak amacıyla 148 ekip, 509 personel ile okul çevrelerinde uygulama yapıldı. Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın bizzat yönettiği uygulamada kentteki tüm okul çevreleri, internet kafe, oyun salonları, kahvehane, içkili yerler ve okul servis araçları denetlendi. 304 okul önü ve çevresi, 391 internet, oyun salonu, iddia bayi, kahvehane ile 153 park, bahçe ve metruk bina kontrol edildi. 3 bin 802 şahıs sorgulandı kişinin sorgulandığı 101 okul servis aracının denetlendiği uygulamada, 2 kahvehaneye kumar oynatmaktan işlem yapılırken 9 okul servis aracına cezai işlem uygulandı ve 1 okul servisi de trafikten men edildi.

Öte yandan, kent genelinde gerçekleşen denetimlerde çeşitli suçlardan aranması bulunan toplam 5 şahıs yakalanırken 3 kişiye karantina ihlalinden işlem yapıldı. Denetimlerde ayrıca 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet mermi, 1 kilo 907 gram kenevir maddesi, 1 adet Sigara makinesi ile, 1 adet oyun makinesi ele geçirildi.

Denetimleri bizzat yöneten Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ise “Çocuk Şube Müdürlüğümüzce polis sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresindeki terör, asayiş, narkotik, trafik ve benzeri konulardaki öncelik dereceleri ile ilgili analizler yapılmış, okulların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla gerekli tedbirler alınmıştır. ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ kapsamında, gözbebeğimiz olan çocuklarımızın korunmasına yönelik çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.